Bio víno

Filtrovať podľa ceny

Víno z akreditovaného ekologického poľnohospodárstva. Prírodné BIO víno je zárukou pravosti čistého vína, s dôrazom na tradičný spôsob výroby.

Všetci si pri poháriku vínka prajeme „Na zdravie“. Aby to neostalo iba pri želaní, tí, ktorí hľadajú víno pestované a vyrábané zdravým spôsobom, siahnu práve po BIO vínach.

BIO vína zo Španielska, ktoré vám ponúkam, spĺňajú prísne medzinárodné kritéria. Sú to prestížne značky, ktoré si dávajú záležať na kvalite svojich produktov. Do sveta nepustia nič, s čím by neboli spokojní. Každé z týchto vín som ochutnal a vytvoril som pre vás zoznam TOP BIO španielskych vín.

Vo vinárstve nie je prívlastok BIO žiadnym módnym výstrelkom. Práve naopak, ak niekto chce vyrábať a predávať BIO vína, podlieha prísnej kontrole. Takto je zaručené, že BIO víno bude skutočne kvalitné, šetrné k prírode a bez chémie, ktorá tam nepatrí.

BIO víno – zdravší variant bez chémie

Je nepochybné, že BIO víno je zdravšie. Už len kvôli spôsobu výroby. Hrozno na BIO víno musí byť pestované bez použitia cudzorodých látok. Pri výrobe sa nesmú používať šľachtené kvasinky, umelé stabilizátory ani enzýmy. Výrobcovia nepoužívajú žiadne geneticky modifikované prípravky. Výroba musí byť čisto prírodná a ekologická.

Takéto víno je vypestované organickým spôsobom a obsahuje vyšší podiel zdraviu prospešných antioxidantov, ktoré sa do neho dostali prirodzenou formou.

Prísna kontrola označenia BIO

Aby bolo víno považované za BIO (a nielen na obale, ale v skutočnosti), musia výrobcovia splniť prísne kritéria. Nezávislí kontrolóri sa k nim vracaujú každý rok a dôrazne skúmajú  spôsoby pestovania, spracovania aj plnenia. BIO vinohrady nesmú byť v blízkosti priemyselných zón alebo hustej cestnej zástavby. Až potom získajú medzinárodne uznávaný certifikát.

Víno je pôžitok, ktorý nám prináša príroda, a preto je potrebné sa jej za to poďakovať. Producenti preto dbajú na životné prostredie a tvorbu odpadu. Všetko s cieľom priniesť kvalitné víno a pritom neublížiť prírode okolo seba.